Блог

9 вересня Facebook презентував свої перші розумні окуляри.

Окуляри, створені у співпраці з виробником Ray-Ban та дозволяють їх власникам слухати музику, телефонувати або знімати фотографії та короткі відео та ділитися ними у сервісах Facebook за допомогою спеціального додатка. Facebook повідомив, що ціна на окуляри під назвою "Ray-Ban Stories" буде стартувати від 299 доларів.

Facebook, який у 2020 році повідомив про прибуток у розмірі близько 86 мільярдів доларів, заробляє більшість своїх грошей на рекламі, але вкладає значні кошти у віртуальну та доповнену реальність.

Великі тех компанії-конкуренти, включаючи Amazon, Google, Microsoft, Apple та Snap теж ведуть розробку “розумних” окуляри, але ранні пропозиції, такі як Google Glass, виявилися складними для продажу споживачам через високі ціни та проблеми з дизайном.

Snap цього року випустив окуляри AR, але вони не продаються і пропонуються лише творцям AR. Генеральний директор Snap Еван Шпігель заявив у 2019 році, що він очікує, що пройде десять років, перш ніж споживачі широко приймуть розумні окуляри AR.

У свою чергу, генеральний директор Facebook Марк Цукерберг нещодавно оголосив, що компанія створює команду для роботи над створенням Metaverse - спільного віртуального середовища, яке, як вважають, стане наступником мобільного Інтернету.

І на думку Цукерберга, розумні окуляри стануть важливою частиною побудови наступної платформи.

Також, Facebook заявив, що не використовуватиме вміст фотографій або відеозаписів, знятих за допомогою окулярів для персоналізації реклами, і що окуляри будуть "досвідом без реклами". А також, не буде використовувати дані користувача без його дозволу.

Щодо функцій самих окулярів - окуляри мають додатковий віртуальний помічник, тому фотографії та відеозаписи можна знімати без рук за допомогою голосових команд. Facebook повідомив, що світлодіодне світло на окулярах засвічуватиметься, коли камера увімкнена, щоб інформувати інших людей, коли власник робить фото або відео.

А також є посібник, у якому викладено, як відповідально користуватися окулярами, наприклад, вимикати їх у приватних приміщеннях, таких як громадські вбиральні, і не використовувати їх для незаконних дій, таких як переслідування або захоплення конфіденційної інформації, наприклад, PIN -кодів.

Звучить все захопливо, але цікаво скільки часу пройде до того часу, що люди почнуть зловживати функціями окулярів, а Facebook запустить свою першу таргетовану рекламу на їх користувачів.

Яка ваша думка, придбали б собі такі окуляри?